صفحه اصلی / اخبار / کنکور چیست ؟

کنکور چیست ؟

کنکور چیست ؟ این شاید ساده ترین سوالی باشه که جوابی بدیهی داره ولی نیاز به بررسی داره

اولین کنکور در ایران سال ۱۳۴۸ برگزار شد و نزدیک به ۵۰ هزار شرکت کننده داشت و پاسخ نامه به صورت جواب کوتاه طراحی شده بود.

حالا در پاسخ به سوال کنکور چیست میتوان اینطور گفت :

شما بعد از گذروندن مقاطع ابتدایی راهنمایی و دبیرستان برای ورود به دانشگاهها در یک رقابت شرکت می کنید که سوالات این رقابت از سه سال آخر دبیرستان انتخاب میشه و بر اساس رشته ی تحصیلی خودتون وارد رقابت کنکور میشید.

سوالات کنکور به صورت ۴ گزینه ای هست که شما جواب درست رو انتخاب میکنید و در نهایت با توجه به تعداد پاسخ های درست وامتیازی بدست میارید البته جواب های اشتباه هم امتیاز منفی دارن که در نهایت با اتحاب نمرات درست و منفی نمره نهایی شما بدست میاد و بر اساس اون نمره در بین داوطلب های دیگه رتبه ای به شما اختصاص پیدا می کنه.

کنکور چیست

بعد از اختصاص رتبه شما حق دارید رشته و دانشگاه مورد نظرتونو انتخاب کنید که این انتخاب با توجه به رتبه شما انجام میشه و رشته های پرطرفدار و اصلی پذیرنده رتبه برتری ها میشن.

اصل به وجود آمدن کنکور بخاطر میزان پیذرش محدود دانشجو هاست یعنی شرایط دانشگاهها برای پذیرش و تدریس این همه فارغ التحصیلو نداره شما فرض کنید کنکوری نبود و همه حق انتخاب رشته آزادانه داشتند اونوقت از بین ۶۰۰ هزار داوطلب تجربی همه خواستار رشته های پزشکی اونم بهترین دانشگاهها بودن و این عملا اشتباهه ، دلیل بعدی وجود کنکور پخش داوطلب ها بین رشته ها مورد نیاز برای کشور هست ، مثلا در کشور به رشته کشاورزی ، دامپزشکی ، پرستاری و … همه اینها یک نیاز به کشور هستند پس کنکور باعث رونق در فعالیت های مختلف میشه ، همچنین کنکور تقکیک کننده درس خون ها از تنبل ها هم است.

این از عدالت دوره دانش آموزی که تمام سال رو برای درس خودش وقف کرده با دانش آموزی که هیچ تلاشی برای درساش نداشته در یک رشته مثل پزشکی هم درس بشن و این یعنی شایسته سالاری اینا یک جواب مختصری بود به سوال کنکور چیست ؟

اینهمه از کنکور گفتم شاید شما به عنوان یک کنکوری این اطلاعات رو میدونستید ولی دلیل تکرار این مطالب این بود که شما در مسیری قرار دارید که صدها هزار نفر هم در این مسیر هستند و همه در حال تلاش برای یک رقابت هستند ، شما چه سهمی از این رقابت دارید ، شما چقدر به آبنده خودتون فکر میکنید و چه اهدافی دارید؟ شما چه منابعی درسی در اختیار دارید؟

برای موفقیت ما فهمیدیم که باید با این شرایط رقابت کنیم ولی این کافی نیست ، کسانی در این رقاب پیروز میشن و انتخاب آزادانه تری دارند که تلاش بیشتر و انتخاب درست تری داشته باشند.

انتخاب یک همراه برای درس خوندن و اماده شدن برای این رقابت.

بهترین همراه برای شما می تونه موسسه حرف آخر باشه.

این موسسه کنکوری سال هاست کنار اوطلبان حضور داره قدم به قدم باهاشون راه میاد و تمام نیاز های کنکوری دانش آموزارو برطرف میکنه و انارو آماده به رقابت میفرسته و نتیجش قبولی های بیشمار داوطلب ها در رشته های برتر است که سالها بدست اومده و میاد.

برای آشنایی با موسسه حرف آخر کلیک کنید.

شیمی صد

درباره مدیر

این مطالب را نیز ببینید!

مباحث مهم رشته تجربی

مباحث مهم رشته تجربیReviewed by ابوالفضل نجف زاده on Jun 21Rating: ۵.۰مباحث مهم رشته تجربی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *