صفحه اصلی / اخبار / مقابله با خواب

مقابله با خواب

مقابله با خوابReviewed by ابوالفضل نجف زاده on May 10Rating: ۵.۰مقابله با خوابیکی از اصول اصلی برای مطالعه درست خوابیدن و به میزان خوابیدنه ولی باید توجه کنید خواب الکی حین مطاله و در تایم مطالعه و خارج از نوبت میتونه شمارو از مطالعه درست دور کنه ، پس باید در تایم مطالعه روش مقابله با خواب رو بدونیم.

مقابله با خواب میتونه برای یادگیری و درس خوندن شما و میزان یادگیری تاثیر بسزایی داشته باشه.

یکی از اصول اصلی برای مطالعه درست خوابیدن و به میزان خوابیدنه ولی باید توجه کنید خواب الکی حین مطاله و در تایم مطالعه و خارج از نوبت میتونه شمارو از مطالعه درست دور کنه ، پس باید در تایم مطالعه روش مقابله با خواب رو بدونیم.

خب برای شما چند تا توصیه دارم برای مقابله با خواب این توصیه هارو با دقت بخونید :

وقتی دارین مطالعه میکنید اصول درست نشستن رو رعایت کنید ، باید صاف بشینید ، و روی میز خم نشید چون باعث خواب آلودگی میشه.

شاید بگید حالت دراز کش برای مطالعه خوبه ولی باید بگم خوابیدن در حالت درازکش هم باعث فشار روی چشم میشه ، هم باعث میشه مغز ذو کارو هم زمان انجام بده یعنی خوابیدن و مطالعه که بازدهی شمارو حسابی پایین میاره.

یکی از دلایل خواب آلودگی مطالعه در یک وضعیت به مدت طولانیه ، برای همین هم باید هر چند دقیقه حالت مطالعه خودتونو تغییر بدین تا از ایجاد خواب آلودگی خودداری بشه.

مقابله با خواب

مطالعه خوبه ولی باید به مقدار مناسب باشه ، نباید اونقدر مطالعه کنید که از درس خسته بشید ، توصیه اینه هر یک ساعت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه استراحت هم برای چشم ها و هم برای مغز خیلی خوبه.

یکی از روش های جلوگیری از خواب آلودگی تغییر وضعیت مطالعه به صورت پی در پی هستش.

در مولد بلند خوانی و مضراتش قبلا گفتم ولی خب بعضی وقتا که خواب رو شما اثر میذاره کمی بلند خوانی میتونه این خواب آلودگی رو از بین ببره.

برای منطالعه زمان مناسبی در نظر بگیرید این زمان بهتره بعد از خوردن غذا نباشه و شب دیر وقت هم نباشه ، صبح بعد بیدار شدن و خوردن صبحونه میتونه بهترین تایم باشه.

حتی یکی از روش های عالی دوش با آب ولرم مایل به سرد هستش که خواتب آلودگش رو از بین میبره و انرژی مغزتونم بالا میبره.

در آخر توصیه ای که دارم اینه که اگه به اندازه مطالعه کردین و احساس کردین مبحثو یاد گرفتین و خوابتون میاد بهترین گزینه اینجا خوابه چون طبق تحقیقات هوابیدن بعد مطالعه میتونه میزان یادگیری رو افزایش بده.

خب این اصولی بود برای مقابله با خواب ، شما همچنین اگه با تدریس اساتید با انرژی همراه بشین وقت مطالعه خوابتون نمیاد ، اساتید حرف آخر چنان با تسلط و شیرینی تدریس میکنن و از روش الگو سازی و انیمیشن استفاده کردن باعث میشه نه تنها خوابتون نیاد بلکه با علاقه بیشتری مطالعه کنید و میزان یادگیری شما هم بالاتر میره.

 

شیمی صد

درباره مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *