صفحه اصلی / اخبار / مطالعه‌ی صحیح رشته‌ی تجربی

مطالعه‌ی صحیح رشته‌ی تجربی

مطالعه‌ی صحیح رشته‌ی تجربیReviewed by ابوالفضل نجف زاده on Apr 30Rating: ۵.۰مطالعه‌ی صحیح رشته‌ی تجربی شمامطالعه‌ی صحیح رشته‌ی تجربی با چندین روش امکان پذیره و ما تو این مقاله به یکی از این روش ها پرداختیم.

 

مطالعه‌ی صحیح رشته‌ی تجربی با چندین روش امکان پذیره و ما تو این مقاله به یکی از این روش ها پرداختیم.

اگه شماهم از داوطلبای رشته تجربی هستید ، حتما میدونید که امسال یکی از سرنوشت ساز ترین سال های کنکوری شما به حساب میاد و باید در این رقابت شدید بتونید سهم خوبی کسب کنید ، من در این مقاله قصد دارم اول به مطالعه‌ی صحیح رشته‌ی تجربی بپردازم و بعد منابعی رو برای شما اسم ببرم که میتونه قبولی تو رشته پزشکی رو برای شما آسون کنه.

درس ها

درس های رشته شما شامل ( زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک و زمین شناسی هستش) و هرکدوم از این درس ها شیوه ی مطالعه خاص خودشو داره که مطالعه و اجرای اون برای شما موفقیت و به همراه داره در پایین به صورت مختصر روش مطالعه این درس هارو برای شما بیان کردم.

درس شیمی:

برای مطالعه شیمی درک مفاهیم و فرمول ها و درصورت امکان انجام برخی آزمایش ها کمک زیادی میکنه ، شما باید سعی کنید مفهوم درس رو یاد بگیرید و به فرمول ها مسلط باشید و اینطور میتونید به تست ها پاسخ خوبی بدین و همچنین مطالعه قسمت بیشتر بدانیم رو هم توصیه میکنم.

💡 زیست‌شناسی:

درس زیست اهمیت خیلی بیشتری داره برای مطالعه ی این درس اول فصل مربوطه رو به صورت روزنامه وار بخونید با بفهمید موضوع این فصل در رابطه با چیه بعد دونستن کلیات مطالب رو بند به بند با دقت و به صورت عمیق مطالعه کنید و زیر نکات مهم خت بکشید و تو ذهنتون تکرار کنید و وقتی مطالعه فصل تموم شد یک بار دیگه قسمت های مهم رو مطالعه کنید و وقتی ازن مطالعه هم تموم شد ۲۴ الی ۴۸ ساعت تست نزنید چون نتیجه تست کاملا غیر واقعی میشه ، بعد از زمان ذکر شده تست بزنید و مواردی که مشکل داشتین رو بررسی کنید و به سوال هایی که حتمالا به صورت شانسی و یا با احتمال پاسخ دادین هم باید بررسی کنید تا به این موارد مسلط بشین و یک نکته مهم هیچوقت از تصویر های کتاب غتفل نشید.

مطالعه‌ی صحیح رشته‌ی تجربی

💡 فیزیک:

درس فیزیک هم مثل شیمی نیاز به درک مفاهیم درس و بعد تسلط به فرمول ها داره ، فرمول های فیزیک همه جای دنیا یکسانه ولی شما باید درک درستی از مفهوم داشته باشید تا بتونید وقتی با مسئله ای روبرو میشید بدونید از چه فرمولی به چه صورت باید استفاده کنید ، پس بعد از تسلط به فرمول ها و درک مطلب نیاز نیست جزوه یا کتاب بارها خونده بشه فقط در این مرحله باید مسئله حل کنید تا به تسلط کافی برسید ، حنما از مسائل کتاب استفاده کنید و در مرحله بعد حل تست های کنکور های ال پیش توصیه میشه بعد پاسخ دادن باز مجدد روش صحیح حلشو ببینید تا یادگیری شما تکمیل بشه.

وقتی دومسئله مشابه دیدین حتما باید حل کنید چون ممکنه نکات ریز و مهمی داشته باشه.

💡 زمین‌شناسی:

تو درس زمین شناسی بهترین راهکار استفاده از خلاصه نویسی و دسته بند نکات مهم هستش که باعث میشه اطلاعات شما به هم ریخته نشه و توصیه دیگه اینه که در درس زمین شناسی حتما به شکل ها توجه کنید و ساده از کنارشون رد نشید.

مرحله دوم

در مرحله اول مطالعه‌ی صحیح رشته‌ی تجربی رو بررسی کردیم و برای هر درس مناسب باهاش روشی گفتیم ولی در مرحله دوم به نکته مهم تری میریم اون منابع درسی هستند ، ما باید از منابع دیگه ای جز متاب استفاده کنید این منابع باید ارزش هزینه و وقتی که میذارید رو داشته باشه و بتونه به شما کمک زیادی بکنه پس در انتخاب منابع درسی خودتون وسواس شدیدی داشته باشید.

اگه نمیدونید و این منابع رو نمیشناسید من به عنوان مشاور تحصیلی بهتون کمک میکنم و موسسه حرف آخر رو معرفی میکنم که این موسسه از برترین موسسات کنکوریه که اساتیدش از روش الگوسازی و انیمیشن استفاده میکنه و این باعث افزایش سرعت و دقت یادگیری و درنتیجه افزایش قابل ملاحظه ی درصد های تست زنی شما میشه و همراه با مطالعه‌ی صحیح رشته‌ی تجربی شما در کنکور به برترین رشته ها فکر میکنید.

شما میتونید همین الان با کلیک روی لینک های زیر از تدریس های این اساتید استفاده کنید.

موسسه حرف آخر کلیک کنید

شیمی صد

درباره مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *