صفحه اصلی / اخبار / مرور و جمع بندی مکمل مطالعه

مرور و جمع بندی مکمل مطالعه

مرور و جمع بندی مکمل مطالعهReviewed by ابوالفضل نجف زاده on May 13Rating: ۵.۰مرور و جمع بندی مکمل مطالعهباید توجه کنید که شاید بعضی وقتا نتونید که برای یک درس مطالعه ی خوبی داشته باشید و این یعنی از دست دادن فرصت ولی میشه این مشکل رو حل کرد اونم با مرور و جمع بندی مکمل مطالعه.

مرور و جمع بندی مکمل مطالعه برای شما کنکوری های عزیز هستش.

باید توجه کنید که شاید بعضی وقتا نتونید که برای یک درس مطالعه ی خوبی داشته باشید و این یعنی از دست دادن فرصت ولی میشه این مشکل رو حل کرد اونم با مرور و جمع بندی مکمل مطالعه.

مطالعه دروس زمان بره ، بعضی از درسا برای مرور وقت بیشتری میگیره و این یعنی عقب افتادن از زمانبندی و برنامه ای که برای مطالعه ی خودتون ایجاد کردین ، در اینجور موارد مرور و جمع بندی راه حل موثری برای شماست.

مرور و خلاصه :

مرور اصول خاص خودشو داره و ما قبلا هم در مورد مرور صحبت کردیم ولی الان به طور خلاصه باز برای شما میگم.

مرور رو خیلی از دانش آموزا روخوانی میشناسن و برای اونا این معنی رو داره که باید از روی کتاب روخوانی کنیم در حالی که این مرور درستی نیست.

مرور یعنی اولا مطالعه عمیق در اولین حرکت ، و در دومین حرکت خلاصه نویسی، و مرور های بعدی بر اساس مطالعه خلاصه نویسی هاست.

شما باید خلاصه کاملی داشته باشید که جمع بندی میتونه کمک کنه خلاصه های شما کامل بشه.

مرور و جمع بندی مکمل مطالعه

برای داشتن یک جمع بندی خوب تست زنی و پیدا کردن نقاط قوت و ضعف بهترین کاره ، بعد از پیدا کردن نقاط ضعف یک مرور از اون بخش لازمه.

و بعد از مرور رفع اشکال و روش های درست رو پیدا کردن و نوشتن تو خلاصه میتونه باعث بشه خلاصه شما کامل تر بشه.

این کلیاتی بود برای اینکه شما مرور و جمع بندی خوبی داشته باشید و با این کار و داشتن یک خلاصه خوب مطالعه شما هم عالی میشه ، پس همیشه در اولین مطالعه عمیق و مفهومی بخونید و نکات مهم رو بنویسید و رعایت این نکات میتونه برای کنکور شما مفید باشه.

راستی نباید از یک نکته مهم غافل بشم و اونم همایش های جمع بندی هست که الان فصلشه و اساتید زیادی در حال برگزاری این همایش ها هستن.

در انتخاب همایش و استادی که همایش رو انجام میده دقت کنید چون یک همایش جمعبندی نادرست میتونه باعث ایجاد به هم ریختگی تو ذهن شما بشه و این به ضرر شماست و برای همین مو سایت همایش کنکور رو بهتون معرفی میکنم که اساتید برتر کنکوری از طریق این سایت اقدام به برگزاری همایش میکنن.

شیمی صد

درباره مدیر

این مطالب را نیز ببینید!

جمع بندی در خانه

جمع بندی در خانهReviewed by ابوالفضل نجف زاده on May 25Rating: ۵.۰جمع بندی در خانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *