صفحه اصلی / اخبار / کنکور نظام جدید و قدیم

کنکور نظام جدید و قدیم

کنکور نظام جدید و قدیمReviewed by Admin-w on Oct 15Rating:

سرنوشت کنکور نظام جدید و نظام قدیم

کنکور نظام جدید از سال ۹۸ آغاز شده و کنکور ۹۷ پایان نظام قدیمی ها می باشد.

سازمان سنجش و وزارت آموزش و پرورش تاکید کردند که تا پایان سال ۹۷ مقطع پیش دانشگاهی حذف شده و نظام جدید آغاز میشود که  کنکور نظام جدید از سال دهم  یازدهم و سال دوازدهم می باشد.

سرنوشت کنکور نظام جدید و نظام قدیم

 

شایعاتی در رابطه با حذف کنکور پراکنده شده است که همه فکر می کنند سال ۹۸ کنکور حذف میشود در حالی که اینگونه نیست برنامه حذف کنکور با همکاری سازمان سنجش و وزارت آموزش و پرورش در حال بررسی می باشد.

اخباری که در دسترس می‌باشد این است که وزارت آموزش و پرورش آقای عبدالامیر عرفی تاکید کردند که در سال ۹۸ به دلیل اینکه تعداد داوطلبان و صندلی‌های دانشگاه‌ها برابر است و با استقرار نظام «۳-۳-۶» و اجرایی شدن سند تحول بنیادین، پیش‌دانشگاهی و کنکور حذف می‌شود.

و این نشان می دهد که برنامه حذف کنکور عملی می باشد ولی در سال های دور انجام خواهد پذیرفت.

در سال ۹۸ فقط مقطع پیش دانشگاهی حذف شده و سال دهم و یازدهم و دوازدهم برای کنکوری ها معنا پیدا می کنند و نظام قدیم ها باید  طبق این نظام عمل کرده و کتاب‌های درسی آنان را به خواننده تا اینکه سازمان سنجش راهکاری را برای کنکور ۹۸ انتخاب کنند.

حذف کنکور در سال های دیگر با خبرهای که از سوی سازمان سنجش اعلام می شود در سراسر کشور به زودی پخش می شود  رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش اظهار کرد که وقتی که تعداد کرسی‌های دانشگاه و داوطلبان برابر باشد، فقط انتخاب شهر برای ورود به دانشگاه مهم است،

خواهیم داشت که:

دیگر پیش‌دانشگاهی و کنکور نداریم. پس دوستان عزیز اگر شما هم جزو رادی هستید که می گویید آیا من برای کنکور ۹۸ بمانم یا نه می توانید با موسسه حرف آخر همراه شده و با مشاورین رتبه برتر آن ها مشورت کنید و با برنامه‌ریزی اصولی درس ها را آغاز نموده  و برای کنکور ۹۷ حداکثر تلاش خود را بکنید.

یعنی  ابتدا شما از هم اکنون تلاش کنید که در کنکور سال ۹۷ رشته مورد علاقه تان برسید و  در کنکور موفق شوید  اما اگر به هر دلایلی نتوانیم در کنکور ۹۷ موفق شوید و خود را برای کنکور ۹۸ آماده می کنید.

و اما در ادامه:

به احتمال زیاد مانند کنکور سال ۸۱ که سازمان سنجش برای هر دو نظام قدیم و جدید سال آتی را مشابه و متفاوت ترک کرد امکان دارد که در سال ۹۸ نیز این اتفاق بیفتد و دو نوع سوال طراحی شود ولی برای اینکه از این شرایط مطمئن شوید باید منتظر بمانید تا جواب نهایی سازمان سنجش را خدمت شما عزیزان اطلاع دهیم.

منبع : موسسه ی حرف آخر بهترین مرجع مشاوره دانش اموزان عزیز و تهیه ی محصولات و پکیج های کنکوری

برای اطلاعات بیشتر و ریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان و همچنین دیدن نمونه تدریس اساتید حرف آخر و دینی صد با شماره ی ۰۹۱۲۰۰۶۷۶۹۳  و ۰۲۱۶۶۵۷۲۱۴۸ تماس بگیرید

اشتراک

برچسب ها

شیمی صد

درباره admin-w

این مطالب را نیز ببینید!

۱۷ روز تا کنکور

۱۷ روز تا کنکورReviewed by ابوالفضل نجف زاده on Jun 5Rating: ۵.۰۱۷ روز تا کنکور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دینی صد