صفحه اصلی / مشاوره و برنامه ریزی کنکور / چرا باید به دروس عمومی در کنکور اهمیت دهیم ؟

چرا باید به دروس عمومی در کنکور اهمیت دهیم ؟

چرا باید به دروس عمومی در کنکور اهمیت دهیم ؟Reviewed by Admin-w on Aug 19Rating:

اهمیت دروس عمومی کنکور

دروس عمومی کنکو از جمله درس هایی است که در کنکور های سراسری می تواند رتبه ساز باشد. داوطلبان کنکور میتوانند با مطالعه درست دروس عمومی کنکور رتیه های خیلی خوبی کسب کنند. در ادامه نحوه درست مطالعه ی دروس عمومی را توضیح داده ایم.

 

یکی از مهم ترین سوالات بچه های کنکوری این هستش که چقدر به دروس عمومی اهمیت بدهند و چقدر به دروس تخصصی.

این مساله رشته تا رشته فرق داره مثلا توی رشته ی هنر و زبان عمومی ها اهمیتشون از تخصصی ها بیشتره (بخاطر تراز نه بخاطر ضریب) ولی در رشته های تجربی و ریاضی و انسانی مسلما دروس تخصصی تاثیر بیشتری دارند.

دروس عمومی کنکور

منتها یک مساله ای که هست این هستش که دروس عمومی نسبتا از درس های تخصصی راحت تر هستند

شما با گذاشتن وقت خیلی کمی میتونید درصد های بالایی بدست بیارید.

به طور مثال یک دانش آموز تجربی اگر ۶ ساعت شیمی بخواند نسبت به ۶ ساعت ادبیات خواندن کمتر میتواند در درس مربوطه پیشرفت کند لذا درس های عمومی میتونن باعث بشن شما خیلی راحت درصد های بالایی کسب کنید.

به طور کلی چیزی که پیشنهاد میشه اینه که:

از اول سال تا اخر به نسبت اول بیشتر از تخصصی بخونید و این نسبت رو تا کنکور کمتر و کمتر کنید تا این که در دوران جمع بندی تقریبا به اندازه ی هم بخونید تخصصی و عمومی رو.

مساله ی مهم دیگه در دروس عمومی تکرار هستش شما وقتی یک مبحث ریاضی رو بخونید و یاد بگیرید تقریبا تا همیشه تو ذهنتون میمونه ولی دروس عمومی ماهیتشون اینه که کاملا فرار هستند پس تکرار و مرور اهمیت خیلی بالایی دارند.

بعضی از بچه ها به اشتباه دروس عمومی رو میذارن برای بعد از عید بخونن ولی چون زمان کافی برای مرور و تکرار نخواهند داشت نمیتونن درصد های خوبی در این درس ها بدست بیارن.

این تکرار و تمرین باعث میشه شما در نزدیکی کنکور و دوران جمع بندی خیلی راحت بتونید تورق کنید به طور مثال شما برای اولین بار وقتی درس ۳ دین و زندگی پیش رو خوندید مطمئنا زمان بیشتری براتون برده تا بار پنجم. اگر شما در طول سال مرور و تکرار کافی داشته باشید به راحتی میتونید در دوران جمع بندی دروس عمومی رو راحت ببندید.

برای ارتباط با ما و دریافت بهترین منابع کنکور همراه با برنامه ریزی و دیدن نمونه تدریس اساتید موسسه حرف آخر با شماره ۰۹۱۲۰۰۶۷۶۹۳ تماس بگیرید 

شیمی صد

درباره admin-w

این مطالب را نیز ببینید!

تاریخ ادبیات کنکور

تاریخ ادبیات کنکورReviewed by ابوالفضل نجف زاده on Jun 20Rating: ۵.۰تاریخ ادبیات کنکور به عنوان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *