صفحه اصلی / اخبار / خلاصه‌نویسی کلیدواژه‌ای راز موفقیت

خلاصه‌نویسی کلیدواژه‌ای راز موفقیت

خلاصه‌نویسی کلیدواژه‌ای راز موفقیتReviewed by ابوالفضل نجف زاده on May 6Rating: ۵.۰خلاصه‌نویسی کلیدواژه‌ایاین روش نه تنها در دوران جمع بندی به کمکتون میاد بلکه در زمان مطالعه هم ارزش بالایی داره و باعث یادگیری عمیق شما میشه و برای همین تصمیم گرفتیم خلاصه‌نویسی کلیدواژه‌ای رو به شما معرفی کنیم تا استفاده درستی از این روش داشته باشید.

خلاصه‌نویسی کلیدواژه‌ای شاید یکی از برترین روش هایی باشه که داوطلبای رتبه برتری از اون استفاده میکنن.

این روش نه تنها در دوران جمع بندی به کمکتون میاد بلکه در زمان مطالعه هم ارزش بالایی داره و باعث یادگیری عمیق شما میشه و برای همین تصمیم گرفتیم خلاصه‌نویسی کلیدواژه‌ای رو به شما معرفی کنیم تا استفاده درستی از این روش داشته باشید.

این روش نیازمند مطالعه دقیقه یعنی شما باید روابط بین هر مطلب درسو پیدا کنید ، و در این رابطه کلمه کلیدی که باعث این ارتباط میشه راز موفقیت شماست یعنی شما نیاز نیست تمام مطالب رو حفظ کنید بلکه با مفهوم کلیدوازه که آشنا شدین بقیه مطالب هم یاد آوری میشه.

به طور جامع در زیر بهتون توضیح میدم چطور باید انجام بدین:

در مرحله او شما باید مطالعه دقیق و عمیقی روی کتاب داشته باشید و بعد از اون در دفتر خلاصه نویسی خودتون مهمترین کلمات و عبارات کوتاه رو بنویسید ، این کلمات و عبارا کوتاه همیشه نقش تعیین کننده بین دو یا چند مبحث دارن و با تغییرش ارتباط از بین میره پس نباید سراغ هر کلمه ای برید ، خب بعد از اینکه کلمات و عبارات رو نوشتید میریم سراغ دفتر خلاصه نویسی و از فرمول ها و خلاصه ای از درک خودمون نسبت به اون کلمات رو مینویسیم.

خلاصه‌نویسی کلیدواژه‌ای

در مرحله بعد شما باید برید به سراغ حل تمرین و یا تست ، در این تست و تمرین ها از این کلمات کلیدی و خلاصه خودتون استفاده کنید ، حتما به نکات جدیدی پی میبرید پس اونارم تو دفتر خودتون اضافه کنید و خلاصه تونو تکمیل کنید .

شما الان علاوه بر خلاصه برداری که مرور رو برای شما آسون میکنه و نیاز شما برای خوندن مجدد کتاب رو رفع میکنه کلمات کلیدی کتاب روجمع آوری کردین که هرسوالی این کلمات باشن میدونید باید با چه روشی اقدام به حل سوال کنید.

نکته

شما میدونستید منابعی وجود داره که شمارو از این روش بینیازمیکنه؟

یعنی نیاز نیست شما خودتون خلاصه برداری کنید و کلمات و کات کلیدی رو پیدا کنید !

بله منابع معتبر کنکوری هست که این نیاز شمارو برطرف کرده برای مشاهدشون اینجا کلیک کنید.

 

شیمی صد

درباره مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *