صفحه اصلی / اخبار / تشریحی یا تستی

تشریحی یا تستی

تشریحی یا تستیReviewed by ابوالفضل نجف زاده on May 7Rating: ۵.۰تشریحی یا تستیجالبه بدونید برای یادگیری و تثبیت اطلاعات هم روش تستی کاربرد داره هم تشریحی ولی باید اینو در نظر بگیرید که کی از روش های تشریحی یا تستی استفاده کنید تا بیشترین بازدهی مطالعه رو داشه باشید در زیر به صورت گذرا به این موارد اشاره کردم که خوندنش خالی از لطف نیست.

تشریحی یا تستی سوال خیلی از کنکوری هاست که موندن در مطالع درسا کدوم اولویت داره.

جالبه بدونید برای یادگیری و تثبیت اطلاعات هم روش تستی کاربرد داره هم تشریحی ولی باید اینو در نظر بگیرید که کی از روش های تشریحی یا تستی استفاده کنید تا بیشترین بازدهی مطالعه رو داشه باشید در زیر به صورت گذرا به این موارد اشاره کردم که خوندنش خالی از لطف نیست.

برای اینکه تعیین کنیم شما نیاز به مطالعه تشریحی دارید یا تستی باید ابتدا میزان تسلط شما رو به درس بفهمیم ، یعنی این میزان از تسلط تعیین کننده هستش و مرز بین تشریحی یا تستی بودن مطالعه رو تعیین میکنه.

در مراحل اولیه مطاله باید به صورت تشریحی انجام بشه چون درک مفهوم و همچنین تثبیت اون به وسیله مطالعه تشریحی انجام پذیره ، یعنی شما اول یک مطاله از درس رو انجام میدین و این مطالب تو ذهن شما قرار داده میشه ، بعد از اینه شما یک مطالعه عمیق انجام دادین بعدش سراغ تست میریم ، با تست زنی میزان یادگیری خودمونو تعیین میکنیم و همچنین هرچی که خوندیم و بلدیم به صورت کامل تر تو ذهن ما ثبت میشه.

تشریحی یا تستی

این روال ادامه داره تا به روز های جمع بندی میرسیم ، روزهای پاینی تا کنکور اصولا روزهای جمع بندیه ، روزهایی که خلاصه ها مرور میشه و یکی از اصلی ترین مواردی که در دوران جمع بندی به کمک ما میاد تست زنی هستش ، نقاط قوت و ضعفمون کامل با تست زنی تعیین میشه و ما میتونیم روی نقاط ضعفمون بیشتر کار کنیم.

این یک روش برای تعیین میزان تست زنی و میزان مطالعه تشریحی بود ، همیشه بیاد داشته باشید در مطالعه تشریحی از منابع درست کنکوری استفاده کنید که معتبر باشه چرا که معتبر نبودن منابع کنکور نه تنها تاثیر مثبت نداره بلکه خیلی هم به شما ضرر میزنه و نکته بعدی بیشتر روی تست های کنکور های پیش تمرکز کنید چرا که با این کار از روش ها و تله های کنکوری شناخت بیشتری بدست میارید وسلیقه سوالات کنکوری براتون آشنا میشه.

 

شیمی صد

درباره مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *