صفحه اصلی / اخبار / تا چهار سال آینده حذف کنکور انجام نخواهد شد

تا چهار سال آینده حذف کنکور انجام نخواهد شد

کنکور حذف نخواهد شد: معاون آموزشی وزارت علوم از تشکیل کمیته کارشناسی برای تصمیم گیری درخصوص حذف کنکور در این وزارتخانه خبر داد و گفت: هر تصمیمی که در این زمینه صورت بگیرد، تا چهار سال آینده اجرایی نخواهد شد.

کنکور حذف نخواهد شد

کنکور حذف نخواهد شد: به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری دینی صد استاد یوسفیان پور، مجتبی شریعتی نیاسر بیان کرد: ایده آل وزارت علوم درخصوص کنکور به عنوان یک موضوع مهم آموزشی و اجتماعی این است که کنکور حذف شود، چرا که حذف این آزمون بر روی سلامت پذیرش و کیفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه ها تاثیر مثبت خواهد گذاشت، اما نکته قابل توجه این است که حذف کامل کنکور یک فرآیند پیچیده است و تا ۴ سال کنکور حذف نخواهد شد.

وی با بیان این موضوع تصریح کرد:

کمیته ای به منظور بررسی روند حذف کنکور در وزارت علوم تشکیل شده تا بتوانیم با همفکری و همراهی سایر بخش های ذیربط برنامه ریزی های لازم برای حذف آن را انجام دهیم.

در واقع یکی از مهم ترین دستگاه هایی که در اصل کنکور حضور دارد و دخیل است، آموزش و پرورش است و اگر ما بتوانیم به این جمع بندی برسیم که کنکور به طور کامل حذف شود، فرآیند آن از چهار سال آینده اجرایی خواهد شد.معاون آموزشی وزارت علوم عنوان کرد: باید هماهنگی با بخش آموزش و پرورش که خوراک اصلی منابع انسانی دانشگاه ها و آموزش عالی را تامین می کند، برای حذف کنکور فراهم شود. در واقع آموزش و پرورش باید بتواند برای آینده جهت گیری فکری و یادگیری دانش آموزان را به گونه ای ترسیم کند که آنها به تست زنی، کنکور و آزمون سراسری فکر نکنند بلکه به عمق بیشتر آموزش بیندیشند. بنابراین حذف کنکور حتما کار درستی است و در رابطه با این مساله نیز برنامه ریزی های لازم در وزارت علوم صورت می گیرد.

شیمی صد

درباره مدیر

این مطالب را نیز ببینید!

۱۷ روز تا کنکور

۱۷ روز تا کنکورReviewed by ابوالفضل نجف زاده on Jun 5Rating: ۵.۰۱۷ روز تا کنکور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *