صفحه اصلی / اخبار / تاثیر معدل در کنکور

تاثیر معدل در کنکور

تاثیر معدل در کنکورReviewed by ابوالفضل نجف زاده on Jun 25Rating: ۵.۰نحوه ی تاثیر معدل در کنکور سراسری یک راهنمایی بزرگ برای همه کنکوریاست.یکی از موارد بسیار مهم در کنکور دونستن تاثیرات موارد مهمی که در کنکور اهمیت داره یکی از این موارد رو میشه در تاثیر معدل در کنکور دونست که در سال های اخیر نقش پررنگ تری پیدا کرده و در این مقاله به اهمیت این موضوع پرداخته شده.

نحوه ی تاثیر معدل در کنکور سراسری

یکی از موارد بسیار مهم در کنکور دونستن تاثیرات موارد مهمی که در کنکور اهمیت داره یکی از این موارد رو میشه در تاثیر معدل در کنکور دونست که در سال های اخیر نقش پررنگ تری پیدا کرده و در این مقاله به اهمیت این موضوع پرداخته شده.

اول بریم سراغ تاریخچه ی تاثیر معدل در کنکور:

تا ثبل از سال ۹۳ معدل سال سوم در امتحانات نهایی برای هر درس به صورت مثبت در نتیجه ی کنکور تاثیر داشت و این تاثیر مثبت درواقع پاداشی بود که برای دانش آموزانی که باتلاش و پشتکار امتحانات خود را پشت سر میگذاشتند درنظر گرفته میشد.

اما این تاثیر بصورت مثبت بود و برای افرادی که معدل نهایی آنها کم بود تاثیر منفی نداشت.

اما در سال ۹۳ طبق تبصره ی ۵ قانون ۵ سنجش و پذیرش دانشجودر دانشگاه ها و مراکزآموزشی عالی کشور بصورت قطعی تاثیر معدل در کنکور تصویب شد و معدل سال سوم به صورت ۲۵ درصد و معدل سال چهارم هم بصورت ۵ درصد برای افرادی که مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال ۹۰-۹۱ به بعد اخذ کرده اند لحاظ شد.

این تاثیر برای کنکور ۹۷ هم هنوز پابرجاست.

 

سوابق تحصیلی و دیپلم موثر:

سوابق تحصیلی:

نمرات درس های سال سوم که بصورت نهایی و کشوری برگزار میشود.

دیپلم موثر:

دیپلم نظام جدید آموزش متوسطه در رشته های تجربی,ریاضی فیزیک,انسانی,علوم و معارف اسلامی.

در جداول به وضوح تاثیر معدل در کنکور را برای افرادی که در رشته ی دیپلم خود و یا رشته ی غیر مرتبط با دیپلم خود کنکور میدهند مشاهده میکنید.

نحوه ی تاثیر معدل در کنکور
نحوه ی تاثیر معدل در کنکور

طریقه ی جبران معدل پایین در کنکور ۹۷

رقیبان شما در کنکور ۹۷ افراد متفاوت با اهداف مختلف هستند.تعداد زیاد شرکت کنندگان ممکنه باعث نگرانی شما شده باشه اما این فقفط ظاهر قضیه س.

اتفاقاً شمار زیادی از شرکت کنندگان که با شما یک وجه یکسان دارند، آرامش دهنده و تشویق کننده است. وجه یکسان آنها با شما هدف مشترکتان است. شما و آنها می خواهید که در کنکور موفق شوید و موفقیت همهمه ی شما را به هم پیوند می دهد. تجربه سال های اخیر در کنکور سراسری نشان می دهد که داشتن معدل پایین دیپلم یا پیش دانشگاهی نه تنها عامل شکست نبوده، بلکه کسانی که معدل پایینی داشته اند، جز رتبه های برتر و پذیرفته شدگان دانشگاه های خوب بوده اند. بیایید واقع بینانه به قضیه نگاه کنیم و کمی با خودمان استدلال و دو دوتا چهارتا بکنیم. موفقیت یک پروسه است و عوامل مختلفی در کنار هم موجب موفقیت می شوند. اگر معدل شما پایین است و به تأثیر آن در نتیجه کنکورتان ناامید هستید، نگران نباشید. هنوز درصد بالایی از فرصت و زمان برای شما باقی مانده است تا بدرخشید و اهدافتان را محقق کنید. موانع تنها ابداعات ذهنی ما هستند و آیا خالق یک پدیده قادر نیست آن پدیده را از بین ببرد؟ وقتی تجربه سال های اخیر ثابت کرده است که پذیرفته شدگان دانشگاه های برتر و رشته های برتر در میانشان کسانی بوده اند که معدل پایین و حتی بسیار پایینی داشته اند، اما توانسته اند به اهدافشان برسند. پس شما هم می توانید دست از بهانه تراشی بردارید و یادتان باشداگر الان هزینه موفقیت برایتان سنگین است و فکر می کنید از عهده ی آن بر نمی آیید در آینده باید هزینه شکست را چندین برابر بپردازید!

شیمی صد

درباره مدیر

این مطالب را نیز ببینید!

مباحث مهم رشته تجربی

مباحث مهم رشته تجربیReviewed by ابوالفضل نجف زاده on Jun 21Rating: ۵.۰مباحث مهم رشته تجربی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *